مسیر

انتشار کتاب «خلاصه نقد شبهات پیرامون قرآن کریم»

کتاب
حجت الاسلام مؤمنی خبر داد؛
حجت الاسلام مؤمنی از انتشار کتاب «خلاصه نقد شبهات پیرامون قرآن کریم» اثر آیت الله محمد هادی معرفت خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر مؤمنی رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، در مصاحبه با خبرنگار بلاغ با اشاره به حجم شبهات طرح شده از طرف دشمنان شرق و غرب گفت: یکی از اهداف اصلی دشمن، نابودی فرهنگ اسلامی و اعتقادات در بین جوانان ماست و برای اینکار هزینه بالایی می پردازند. بنابراین علما و فضلای ما، اقدام به پاسخ دهی به این شبهات کرده اند که ماحصل آن، آثار ارزشمندی در زمینه های مختلف دینی است که یکی از این آثار گرانسنگ کتاب«شبهات و ردود» اثر آیت الله محمد هادی معرفت است.

وی با یادآوری اینکه کتاب «شبهات و ردود» به زبان عربی است، افزود: هرچند این کتاب به فارسی ترجمه شده و در اختیار اهل علم قرار گرفته است، ولی با توجه به حجیم بودم آن، تصمیم بر آن شد تا خلاصه ای از آن با نام  «خلاصه نقد شبهات پیرامون قرآن کریم» روانه بازار شود تا عموم مردم بخصوص جوانان بتوانند از آن بهره کافی و وافی را ببرند.

حجت الاسلام مؤمنی با تأکید بر اینکه کتاب مذکور برای اقشار مختلف قابل استفاده است، تصریح کرد: «خلاصه نقد شبهات پیرامون قرآن کریم» می تواند کتاب درسی باشد و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در رشته های مختلف علوم قرآنی تدریس شود.

وی در ادامه با اشاره به تنظیم کتاب در پنج فصل خاطر نشان کرد: کتاب، اثر بسیار ارزشمند و مفیدی است که با همکاری مرکز آموزش های کاربردی دفتر با هماهنگی مؤسسه تمهید، تلخیص و بازنویسی شده و انتشارات رشید آن را منتشر کرده است.

رئیس گروه تأمین منابع معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پایان گفت: علاقمندان می توانند این کتاب را از طریق معاونت فرهنگی وتبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، گروه تأمین منابع، تهیه نمایند.

کتاب حاضر در ۳۰۰۰جلد و با قیمت پشت جلد۱۲۰۰۰۰ ریال، وارد بازار کتاب شده است.